Фіскальні міни чи можливості. Випуск №3
Якщо Адвокат=Торгівець, то з 01.01.2023 маємо нові обов`язки
Закон має привносити порядок у суспільні відносини.
Закон має привносити порядок у суспільні відносини.
Але, нажаль, іноді трапляється навпаки. Черговим прикладом можуть стати наслідки застосування з 01 січня 2023 року вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 894 від 29.07.2022 р. «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)».
Відповідно до цієї постанови з 1 січня 2023 року адвокати зобов’язані забезпечувати можливість здійснення безготівкових розрахунків за надані послуги, у тому числі за допомогою електронних платіжних засобів та/або платіжних застосунків, та/або платіжних пристроїв. У разі надання можливості здійснювати безготівкові розрахунки за надані послуги за допомогою електронних платіжних засобів, що використовуються в платіжних системах, адвокати зобов’язані забезпечувати можливість здійснення таких розрахунків з використанням електронних платіжних засобів не менше трьох платіжних систем, однією з яких є багатоемітентна платіжна система, створена резидентом України.
Це стосується адвокатів, які провадять «господарську» діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб.
Виключення для адвокатів:
які провадять «господарську» діяльність на територіях територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджено наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, та протягом трьох місяців після припинення проведення воєнних (бойових) дій на таких територіях та/або деокупації, звільнення від оточення (блокування) цих територій.
Чому так?
Тому, що маємо наступні вимоги ч.28 ст.38 Закону України «Про платіжні послуги»:
Торговці зобов’язані забезпечувати можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані товари (надані послуги), у тому числі за допомогою електронних платіжних засобів та/або платіжних застосунків, та/або платіжних пристроїв. У разі надання можливості здійснювати безготівкові розрахунки за продані товари (надані послуги) за допомогою електронних платіжних засобів, що використовуються в платіжних системах, торговці зобов’язані забезпечувати можливість здійснення таких розрахунків з використанням електронних платіжних засобів не менше трьох платіжних систем, однією з яких є багатоемітентна платіжна система, створена резидентом України.
Але при чому тут адвокати спросити Ви?
Тоді див. наступні вимоги п.89 ч.1 ст.1 цього ж Закону України «Про платіжні послуги»:
Торговець - суб’єкт господарювання (юридична особа або фізична особа, яка здійснює підприємницьку діяльність, незалежну професійну діяльність), який відповідно до договору з відповідним надавачем платіжних послуг (еквайром або іншим) приймає до обслуговування платіжні інструменти для здійснення оплати вартості товарів чи послуг, включаючи послуги з видачі коштів у готівковій формі….
Чи є ще якісь питання? :)